Petr Svoboda zlepšil na halovém mistrovství České republiky v atletice národní rekord v běhu na 60 metrů překážek na 7,44 sekundy. To jej v letošních světový tabulkách řadí na druhé místo o jedinou setinu za Američana Terrence Trammela. Svoboda dnes v pražské Stromovce vylepšil vlastní dosavadní maximum z konce ledna z Karlsruhe o plných šest setin.

Svěřenec Ludvíka Svobody zazářil už v rozběhu, kde bez viditelnějšího úsilí zaběhl čas 7,52, v té chvíli svůj druhý nejlepší v kariéře. "Měl jsem velkou motivaci. Rekord mistrovství totiž byl 7,65 a národní 7,50, což mi přišlo, že moc k sobě nesedí," uvedl Svoboda. "Navíc tu byl ještě rekord haly a já ho chtěl pro sebe," poukázal na výkon 7,55 Igora Kováče.

Stejně rychle jako Svoboda běžel v této sezoně i světový rekordman na 110 metrů překážek Kubánec Dayron Robles. K šestnáct let starému světovému rekordu Brita Colina Jacksona se český rekordman přiblížil na 14 setin.

Svoboda si tak může dělat velký zálusk na medaili na halovém mistrovství světa, které se uskuteční v polovině března v Dauhá. Na minulém šampionátu ve Valencii by tímto časem ve finále o dvě setiny porazil vítěze Liou Sianga z Číny a před třemi lety v Moskvě by bral stříbro za Trammelem a před Roblesem.