Český moderní pětibojař David Svoboda suverénně vyhrál úvodní závod Světového poháru v Mexiku. Triumf si zajistil v závěrečné kombinované disciplíně střelbě s během, do které nastupoval ze třetího místa. Druhý skončil o téměř sto bodů za Svobodou Rus Sergej Karjakin, třetí příčku obsadil Litevec Andrejus Zadněprovskis.

Svoboda si připsal vůbec první pohárový triumf v kariéře. Jeho dosavadním maximem byla třetí místa ze závodů na Kladně a v Římě. "Byl to v mém podání perfektní pětiboj od začátku až do konce a jsem nadšený z výsledku," uvedl po závodě Svoboda.

Cestou do letoviska Playa del Carmen ho přitom provázely velké nepříjemnosti. Kvůli chybějícím biometrickým údajům v pasu uvízli s reprezentačním kolegou Ondřejem Polívkou v Amsterodamu a do Mexika se dostali až necelé dva dny před kvalifikací.

SP v moderním pětiboji mužů v Playa del Carmen (Mexiko): 1. Svoboda (ČR) 5808 b., 2. Karjakin (Rus.) 5724, 3. Zadněprovskis (Lit.) 5720, ...13. Polívka 5564, 33. Sedlecký 5232, 36. Dvořák (všichni ČR) 4792.