Basketbalisté Nymburka budou hrát v prestižní Jadranské lize. Šestinásobný český mistr obdržel na pondělní valné hromadě vedení soutěže divokou kartu pro příští sezonu. Nymburský klub o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Středočechy nyní čeká jednání o tom, jakým způsobem se zapojí do české ligy.

V této sezoně hraje soutěž s oficiálním názvem NLB Liga 14 týmů vesměs ze zemí bývalé Jugoslávie. "Jsme hrdí na to, že se zařadíme po bok Maccabi Tel Aviv a staneme se teprve druhým týmem mimo region Balkánu, který dostane šanci soutěž hrát. Množství basketbalového talentu, který historicky vyprodukovaly země bývalé Jugoslávie, jasně svědčí o kvalitách soutěže," uvedl prezident klubu Miroslav Jansta.

Nymburk by měl narazit i na Partizan Bělehrad, který patří k nejlepším celkům Evropské ligy. "Naším tajným přáním je, aby v dresu Partizanu setrval ještě jednu sezonu náš reprezentant Jan Veselý, což by nesmírně umocnilo atmosféru a atraktivitu vzájemného utkání," dodal Jansta.

Většinu zápasů Jadranské ligy chtějí Nymburští odehrát ve své hale. "To bude samozřejmě vyžadovat řadu úprav, aby odpovídala požadavkům," řekl ČTK mluvčí klubu Jiří Zídek. Jen proti třem euroligovým soupeřům, tedy Partizanu Bělehrad, Ciboně Záhřeb a Olimpiji Lublaň, by mužstvo nastoupilo v Pardubicích, kde hraje i zápasy Evropského poháru ULEB.

Po přijetí do Jadranské ligy musí Nymburk vyřešit zejména své další účinkování v nejvyšší domácí soutěži. "Asi není reálné, abychom stihli tři soutěže. Čeká nás jednání s ALK, jestli by šlo zapojit se do české ligy později. V pátek budeme jednat s šéfem ALK Břízou, pak by mělo být jasněji," doplnil Zídek.

Související