Bývalá nejlepší světová sprinterka Marion Jonesová se vrací do vrcholového sportu jako basketbalistka. Dopingová hříšnice podepsala smlouvu s týmem Tulsa Shock, který se před letošní sezonou přestěhoval z Detroitu. Ve středu byla Jonesová představena jako nová posila týmu na tiskové konferenci v Oklahomě.

Čtyřiatřicetiletá Jonesová byla na vrcholu své atletické dráhy v roce 2000, kdy získala v Sydney pět olympijských medailí včetně tří zlatých. Všechny cenné kovy jí ale byly odebrány. Nejprve dlouho zapírala jakékoli užívání dopingu, později se před federálním soudem přiznala. Za lhaní u vyšetřování si předloni musela odsedět ve vězení půl roku.

"Na návrat ke sportu jsem začala pomýšlet minulý rok. Basketbal mě hrozně baví a mám pocit, že ještě mám světu sportu co dát," citoval Jonesovou deník Tulsa World.

Před svou atletickou kariérou se basketbalu věnovala v univerzitním týmu Severní Karolíny, s kterým vyhrála mistrovský titul v roce 1994. Před sedmi lety byla draftována Phoenixem, zámořskou WNBA ale zkusí poprvé až letos. Její sportovní návrat přichází jen osm měsíců poté, co porodila třetí dítě.

"Jsme nadšeni, že se k nám připojí," řekl zmiňovanému listu kouč Nolan Richardson. "Minulý týden jsem na trénincích viděl, jak moc dře a chce hrát. Má v sobě něco, co se nedá naučit: rychlost, šikovné ruce a přehled," dodal.

Související