Roman Šebrle obsadil v sedmiboji na halovém mistrovství světa v atletice v Dauhá páté místo se ziskem 6024 bodů. Vyhrál Američan Bryan Clay, který nasbíral 6204 bodů a obhájil titul z Valencie. Druhý skončil jeho krajan Trey Hardee (6184), třetí byl Rus Alexej Drozdov (6141), který uhájil bronz před Bělorusem Andrejem Kravčenkem o 17 bodů.

Přestože Šebrle v boji o medaile neuspěl, procházel závodem možná o trochu lépe, než sám předpokládal. Pomalejší byl tradičně v obou sprintech, ale v kouli, výšce a tyči předvedl své standardní výkony, ani v dálce v porovnání s ostatními neztratil. Na kilometru ale už bojoval jen o páté místo, které udržel o pět bodů před dotírajícím Ukrajincem Oleksejem Kasjanovem.

"Nevěřil jsem, že budu takhle v kontaktu. Po zranění jsem nic víc čekat nemohl," řekl podle svazových stránek Šebrle. Čekal, že startovní pole bude kvalitnější. V průběhu celého závodu se pohyboval na čtvrtém nebo pátém místě.

Bez medaile byl Šebrle i před dvěma lety ve Valencii, tam se ale při běhu na 60 metrů překážek zranil. Jinak z halových šampionátů, pokud byl zdravý, vozil medaile nepřetržitě od roku 1999. V Dauhá byl již na sedmém HMS v kariéře.

"Dálku jsem čekal lepší, ale ostatní také moc neskákali. V kouli to bylo dobré, i když možná druhý pokus byl ještě dál," zhodnotil své výkony pětatřicetiletý halový evropský rekordman. "Ve výšce to bylo maximum, na překážkách mě rozhodil opakovaný start. A v tyči také kluci moc neskákali. Byl to zvláštní sedmiboj," dodal Šebrle.

Naopak slavit může český půlkař Jakub Holuša poběží na halovém mistrovství světa v Dauhá finále závodu na 800 metrů. V dnešním druhém, jasně pomalejším semifinále využil své sprinterské schopnosti, obsadil přímé postupové druhé místo a zaznamenal tak největší úspěch dosavadní kariéry. Naopak těsně do boje o medaile neprošla česká mužská štafeta.