Téměř padesát minut po vítězi proběhl cílem Pražského půlmaratonu bývalý fotbalista Pavel Nedvěd. První vytrvalecký závod v životě si navzdory chladu a větru užil. Rád by si zkusil zaběhnout i Pražský maraton, ale není si jistý, jestli se pustí už do letošního ročníku, který se koná 9. května.

V cíli závodu na 21,097 kilometru bývalá hvězda Juventusu Turín prohlásila, že absolvovat půlmaraton je těžší než zápas Ligy mistrů. "Na hřišti si víc vyhovíte. Tady musíte běžet, protože i fanoušci kolem trati vás ženou dopředu a nechcete je zklamat, že před nimi zpomalíte nebo dokonce zastavíte," citoval Nedvěda server Sport.cz.

 

 

Výsledný čas 1:49:44 hodiny ho potěšil. "Jsem velmi spokojený, i když ten čas není nijak světový. Napoprvé je to dobré, v tom počasí a na tvrdém asfaltu i kostkách... Chtěl jsem běžet určitě pod dvě hodiny. Toho povrchu jsme se trochu báli, jako fotbalisté nejsme na něco takového zvyklí, ale nakonec to nebylo tak strašné," uvedl Nedvěd, který půlmaraton běžel s bývalými spoluhráči Vratislavem Lokvencem a Tomášem Votavou.

Krizi nikdo z nich prý na trati neměl. "My jsme také neběželi proto, abychom se zničili. Ale v závěru, tak tři kilometry před cílem, jsem zvýšil tempo. Lidé kolem trati skvěle povzbuzovali. Vtáhlo nás to. Asi jsme to přepálili, protože pak to bylo strašné. Ale vydrželi jsme," řekl nejlepší fotbalista Evropy z roku 2003, jenž v srpnu oslaví osmatřicáté narozeniny.

Doufá, že v Praze ještě poběží

Před startem se nechal slyšet, že půlmaraton chce hlavně přežít. "Hlavně jsme si to užívali. Koukali jsme se na Prahu. Takhle ji vůbec neznáme. Po svých a bez auta. Bylo to fantastické, Praha je fakt krásná," uvedl rodák ze Skalné u Chebu, který i po loňském konci fotbalové kariéry žije u Turína.

 

 

Po doběhu se těšil hlavně na sprchu a večerní oslavu. "Fakt to bylo skvělé a věřím, že jsem v Praze neběžel naposledy," řekl Nedvěd. Jestli poběží už Pražský maraton za šest týdnů, ale neví. "Je to hrozně krátká doba. V tuhle chvíli netuším, jestli budu schopný to uběhnout. Určitě o té možnosti popřemýšlím, protože atmosféra byla opravdu skvělá," zopakoval někdejší kapitán národního týmu.

V cíli dostal vicemistr Evropy z roku 1996 od ředitele závodu Carla Capalba další medaili do své bohaté sbírky úspěchů. "Tu mám, že jsem přežil? Teď jsem jako Sáblíková, ale ona má těch medailí víc," uvedl.

Související