Titul v londýně bude obhajovat Keňan Samuel Wanjiru, jenž loni kraloval i dalšímu prestižnímu maratonu v Chicagu. "Teď vyrážím na cestu do Nairobi, odkud nás letadlo převeze do Španělska. Tam vyčkáme na další instrukce," řekl olympijský vítěz Wanjiru agentuře Reuters. "Manažer mi už naznačil, že mě ve Španělsku nabere dalším leteckým spojem. Cesta po silnici by byla přeci jen příliš dlouhá," doplnil Wanjiru, jenž se na dlouhou pouť vydá i s krajany Abelem Kiruiem, Duncanem Kibetem či Emmanuelem Mutaiem.

Speciál bude mít mezipřistání v Džibutsku, kde nastoupí zástupci dalších vytrvaleckých velmocí Etiopie a Eritrey.

Na podobný luxus museli zapomenout elitní cyklisté ze Španělska. Už o víkendu někteří přišli o jednorázový závod Amstel Gold Race a na start středečního Valonského šípu se vydali autem. "V neděli ráno jsem si zatrénoval, nabral kolegu Luise Leóna Sáncheze a jel přes Barcelonu, kde nás doplnil Luis Pasamontes," popsal jeden z favoritů Alejandro Valverde.

Do Lutychu dorazila posádka v neděli ráno. "Bylo to náročné, ale nebyla jiná možnost. Do středy budeme odpočinutí, v neděli nás ještě čeká Lutych-Bastogne-Lutych," dodal vítěz loňské Vuelty. Podle informací serveru cyclingnews.com jsou na tom ještě hůře někteří cyklisté, kteří nestihli včas vyrazit ze závodu Kolem Turecka a stále se nedostali domů.

Související