Dlouhodobě nejlepší domácí klub dnes v dohrávce 31. kola porazil třetí tým tabulky Prostějov 88:72 a po sobotní porážce o devět bodů na palubovce Nového Jičína se naladil na vítěznou notu před začátkem čtvrtfinále. Další dvojice pro play off tvoří Nový Jičín - Opava, Prostějov - USK Praha a Pardubice - Děčín.

Nymburk měl navzdory předchozímu neúspěchu se svým nejbližším pronásledovatelem už jisté prvenství v tabulce. S Prostějovem zpočátku tahal za kratší konec. "Včera jsme měli poměrně těžký trénink a myslím, že se to promítlo hlavně v začátku utkání, kdy byla na týmu znát únava," uvedl kouč mistrovského celku Muli Kacurin.

Třetí čtvrtinu jeho svěřenci vyhráli 24:10 a vykročili za čtyřicátou výhrou v sezoně. "V druhé polovině zápasu jsme podali výborný výkon a hráli jsme dobrý basket. Rozhodně ale do play off musíme omezit ztráty, kterých je na můj vkus příliš. Jsem rád, že se nám do formy vrací Lewis a Ricci, protože je budeme v play off potřebovat," řekl izraelský trenér.

Prostějovský kouč Peter Bálinth si postěžoval, že ve druhém poločase hráli domácí individualisticky. "Prvních šest střel jsme volili špatně a zkušený Nymburk to bez milosti ztrestal. Jednoduchými koši se dostal do osmibodového vedení a pak jsme my hráli jako za trest," uvedl.

Související