Ještě nedávno ODS nabízela „Řešení místo strašení“. Pod Petrem Nečasem ale objevila ve strašení hotový marketingový poklad. Nečas na tiskovce prohlásil, že v případě realizace programu levice hrozí oslabení měny na 36 korun za euro či zdražení litru benzinu na 40 korun.

Jak na tahle hausnumera přišel? Napadá mě jediné. Václav Klaus tento týden utrousil, že by Řecku pomohla k záchraně devalvace měny o 40 procent (kdyby tedy mělo drachmu, ne euro). To přibližně odpovídá Nečasem prorokovanému propadu koruny z 25 na 36 za euro. Při vší úctě k prognostické erudici místopředsedy ODS: Opravdu si myslí, že se za jedno volební období může Česko dostat do řecké situace? Nebo mu někdo ukázal výzkum, že kterého plyne, že ODS může pomoci už jen makroekonomické bu-bu-bu?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Řecko je vůbec pro českou pravici darem z nebes. Nejmenovaný místopředseda pravicové strany rozeslal na všechny strany esemesky, ve kterých navrhoval nové heslo pro ČSSD: „Levné cestování! Chcete poznat Řecko? Nemusíte nikam jezdit, jen nám dejte hlas.“ Čekáme repliku z Lidového domu: Kam levně vycestujeme v případě realizace programu pravice?

----------------------------------------------------------------------------------

Pražský primátor Pavel Bém sepsal a předvedl předvolební pohádkový sešit ve kterém se pokouší alegoricky znemožnit Jiřího Paroubka. Předseda ČSSD je představen jako hejkal, který se chce stát Pazdrátkem Uječeným I. Bém ho popisuje jako postavičku, která "hřímá, piští nebo podlézavě drmolí, dokud lidi neuondá". Nebezpečí, že někdo rozpozná v Bémově příběhu silné autobiografické rysy, je větší než malé.

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ještě poznámka: Kolegové z internetového deníku aktuálně.cz se podivili nad tím, že i jinde než na jejich stránkách existuje útvar nazvaný „Volební deník“. Z kontextu vyplývá přesvědčení, že právě oni objevili název i formát. Obé má dlouhou historii, namátkou několik ukázek.

 http://www.guardian.co.uk/politics/series/election-diary

http://www.heraldscotland.com/news/politics/election-diary-peter-s-a-bit-red-faced-over-his-tasty-review-1.1020762

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-election-diary-935425.html

V jednom mají kolegové z aktuálně.cz pravdu. Český kyberprostor je pro dva „Volební deníky“ malý. Ten jejich byl první, proto se na těchto stránkách v příležitostných poznámkách k volebnímu dění vrátíme ke čtyři roky starému názvu „Volební ruch.“