Sociální demokraté si závěr předvolební kampaně osladí. Příští týden budou rozdávat desetitisíce koblih a tradičně také růže. Jen v Ústeckém kraji, kde kandiduje předseda strany Jiří Paroubek, rozdá ČSSD 16.000 koblih.

Závěrečná část jejich oranžové kampaně s heslem "práce a prosperita" má být pozitivní, chybět nemají volební noviny. "Budeme maximálně mezi lidmi. Já končím v Ústeckém kraji na dvou akcích prakticky v pátek, kdy budu podepisovat své dvě knihy - jednak v Mostě, jednak v Teplicích," řekl Paroubek.

Konkurence z ODS uspořádá v neděli setkání straníků a příznivců na pražské Kampě. Občanští demokraté chtějí ale zamodřit nejen Kampu, ale i celé Česko. Chystají "kontaktní kampaň", tedy přesvědčování především přátel a známých, aby dali svůj hlas právě občanským demokratům.

"Doufáme, že zamodříme nejprve celou Kampu a pak celou Českou republiku," řekl volební lídr ODS Petr Nečas. V krajích modrou kampaň ve čtvrtek, den před začátkem voleb, ukončí koncerty na náměstích. "Náš konec kampaně nebude shromáždění někde na Kampě, v jedné z nejluxusnější části Prahy, náš konec kampaně bude...mezi lidmi po celé republice," prohlásil volební manažer Jaroslav Tvrdík.

Novinku chystá na poslední dny před volbami i Strana zelených. Do vysílání České televize nasadila nový spot s názvem Nebojte se! s osobnostmi jako jsou spisovatelé Michal Viewegh a Irena Obermannová, herci Petr Vacek a Tomáš Hanák či zpěvačka Lenka Dusilová. Spotem chtějí zelení přesvědčit lidi, aby se nebáli je volit, protože prý sympatizantů je více, než ukazují průzkumy. Právě ty současné parlamentní straně moc šancí na opětovný vstup do sněmovny nedávají.

Počin navazuje na původní spot, ve kterém naopak vystupovali příznivci zelených, kteří se přihlásili přes komunitní server Facebook. Jedná se také o první z trilogie spotů od režiséra Jakuba Sommera. Spot zelení zavěsili na YouTube a Facebook. Dnes jej doplnilo video Kde jsou ženy?, o víkendu přibude ještě třetí klip Nechci, aby nám vládli!.

Nebojte se!

 

Kde jsou ženy?

 

Související