Německý cyklista André Greipel vyhrál v hromadném spurtu 18. etapu Giro d'Italia. Růžový trikot lídra průběžného pořadí udržel španělský jezdec David Arroyo.

Sedmadvacetiletý Greipel nejlépe zvládl finiš v Brescii, ve kterém porazil Novozélanďana Juliana Deana. Třetí skončil domácí Ital Tiziano Dall'Antonia. Greipel si dojel pro dvanáctý triumf v sezoně a v průběhu etapy dlouhé 156 km mu k němu pomohl i jeho český kolega ze stáje Columbia František Raboň.

Arroyo dojel na 18. místě a v průběžném pořadí má před druhým Ivanem Bassem náskok dvou minut a 27 vteřin. Třetí Australan Richie Porte ztrácí dalších 17 sekund.

Dnešní etapa byla na Giru poslední možností pro spurtéry. Na cyklisty už čekají pouze dvě horské etapy a v neděli je na programu závěrečná časovka ve Veroně.