Basketbalisté Nového Jičína mají problémy. Klubu vypověděl smlouvu generální sponzor, společnost Miltra, který zajišťoval dvě třetiny ze sedmnáctimilonového rozpočtu, a loňskému vicemistrovi ligy hrozí, že se kvůli nedostatku peněz nebude moci přihlásit do nového ročníku NBL.

Přihláška? Do 6. června

Klub tak bojuje o přežití. Vedení shání nové zdroje financí a do 6. června musí podat přihlášku do nového soutěžního ročníku. "Pravděpodobně jí podáme, ale do konce června chceme mít definitivně jasno v tom, jestli soutěž budeme hrát. Kdybychom neměli patřičné garance, budeme nuceni se odhlásit," přiznal mluvčí klubu Milan Dvořák s tím, že je jasné, že generálního psonzora mít nebudou. "Snažíme se rozpočet naplnit po menších obnosech, milionových a statisícových sumách od menších sponzorů," podotkl Dvořák.

Fanoušci sepsali petici, kterou se snaží k větší podpoře klubu přimět město, které basketbalistům odpouští nájem haly, jenž ročně představuje částku 900 tisíc korun a za vzornou reprezentaci města navíc klub v minulých letech dostal třikrát po 1,5 milionu korun.

Starosta je pro pomoc města

"Mohla by to být částka od jednoho milionu až do 4,5 milionu korun. Ale záleží na vůli zastupitelů a jejich míře podpory," řekl starosta města Ivan Týle internetovému serveru infoportaly.cz.

Nový Jičín, který hraje NBL od roku 1992, patří dlouho ke špičce českého basketbalu. V sezoně 1998/99 získal titul, pětkrát vyhrál Český pohár. V posledních dvou sezonách skončil stříbrný, letos vypadl v semifinále s Prostějovem a obsadil třetí místo.