Basketbalisté Nymburka jsou posedmé za sebou mistry české nejvyšší soutěže. V pátém finále doma přehráli Prostějov 75:67 a celou sérii ovládli poměrem 4:1.

Nymburští si dnešní utkání proti snaživému Prostějovu pohlídali a neustále si udržovali mírný náskok, byť třeba v poločase vedl Nymburk jen o tři body. Nejlepším nymburským střelcem byl se 17 body Petr Benda. Prostějovští vyhráli proti Nymburku ve finálové sérii jen třetí zápas na domácí palubovce.

"Jsem velmi spokojený a hrdý na hráče," řekl bezprostředně po utkání v rozhovoru pro Českou televizi trenér Nymburka Muli Katzurin, který v Nymburce po čtyřech letech končí a na lavičce ho nahradí jeho dosavadní asistent Ronen Ginzburg. "Vždycky zůstanu fanouškem Nymburka," doplnil odcházející izraelský trenér.

Nymburk tak završil svou velmi úspěšnou sezonu. Středočeši vyhráli domácí ligu a pohár, v Eurocupu, druhé nejprestižnější evropské soutěži, došli do čtvrfinále. "Vyhráli jsme obě domácí soutěže, hráli jsme dobrý basketbal v Eurocupu. Nevím, čeho ještě dosáhnout víc. Možná aby se Nymburk dostal do Final Four v Eurocupu," řekl Katzurin.

Nymburk letos v české soutěži prohrál čtyřikrát ze 44 zápasů v základní části, v play off odešli Nymburští poraženi dvakrát. V příští sezoně nebude hrát Nymburk základní část české soutěže, protože nastoupí v Jadranské lize s balkánskými celky. Do české soutěže se středočeský klub zapojí v nadstavbové části.

Konečné pořadí NBL:
1. Nymburk, 2. Prostějov, 3. Nový Jičín, 4. Pardubice, 5. Děčín, 6. USK Praha, 7. Opava, 8. Kolín, 9. Ostrava, 10. Poděbrady, 11. Brno, 12. Vyšehrad.

Související