S pevnou vírou v úspěch půjdou čeští házenkáři do odvety se Srbskem v play-off o postup na světový šampionát 2011 ve Švédsku. V prvním zápasu před týdnem v Niši prohráli o čtyři branky, o smazání tohoto manka budou usilovat v sobotu od 15 hodin v Plzni.

"V Niši nám zápas vůbec nevyšel, v Plzni to bude určitě lepší," věří slovenský kouč české reprezentace Martin Lipták. V prvním utkání čeští hráči neproměnili pět ze šesti sedmimetrových hodů, v průběhu zápasu prohrávali už o sedm branek a na přijatelný rozdíl stáhli skóre až v závěru.

"Nakonec ta prohra o čtyři branky byla celkem slušný výsledek na to, co jsme předvedli. Z hráčů mám dobrý pocit, zklamání z prvního zápasu netrvalo dlouho. Řekli jsme si, že to musíme hodit za hlavu a kluci se podle toho chovají," řekl trenér Lipták, s kterým vedení svazu ve středu prodloužilo smlouvu o další dva roky.

Lipták už chystá taktiku pro odvetu. "Vycházet musíme z dobré obrany a sázet na rychlé protiútoky," uvedl Lipták, který řeší jednu nepříjemnost. Z Niše si přivezl zraněné lýtko David Juříček, který zatím trénuje s úlevami. Proto se k týmu připojil Kamil Piskač z Dukly Praha.

"Kdyby David nemohl nastoupit, je tu Piskač a také Vraný, který na evropském šampionátu odehrál dobré zápasy a tako je to možná varianta na pivotu s Kubešem," řekl Lipták.

Soupeř podle něj přijede ve stejném složení, v němž odehrál první zápas. "Možná dorazí i Jíchův spoluhráč z Kielu Momir Iliče. Ale i kdyby přijel, tak si myslím, že soupeři by mohl pomoci snad jen v obraně. Tak dlouhá pauza by na něm v útoku byla určitě moc znát," řekl Lipták na adresu skvělého hráče, který měl přetržený zadní zkřížený vaz a teprve se vrací na palubovky.

Související