Hvězdný basketbalista LeBron James bude od nové sezony NBA hrát za Miami Heat Po sedmi letech tak jako volný hráč opouští Cleveland Cavaliars, kde neúspěšně usiloval o zisk titulu. Nyní věří, že se mu podaří trofej získat v Miami, kde by měl spojit síly s dalšími dvěma hvězdami Dwaynem Wadem a Chrisem Boshem.

James prý souhlasil s výrazně nižším platem, než jaký mu nabízel Cleveland, aby mohl být v týmu spolu s Wadem a Boshem a vytvořit tak tým schopný konkurovat v boji o titul současným vládcům soutěže Los Angeles Lakers.

"Nemohl jsem odolat tomu, co Miami udělalo pro to, aby uvolnilo místo pro nás tři. Wade a Bosh jsou skvělý hráči, dva z nejlepších, které vůbec mohu mít za spoluhráče. Proto věřím, že budeme opravdu silný tým," prohlásil James na tiskové konferenci, kterou živě přenášela televize ESPN.


Pětadvacetiletý křídelní hráč byl v posledních dvou letech vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže, když vždy dovedl Cleveland k vítězství základní části NBA, v následném play off však vždy našel přemožitele.

Během sedmi let v Clevelandu James v průměru za zápas nastřílel 28 bodů, připsal si 7 asistencí a doskočil sedm míčů. Šestkrát se objevil v utkání hvězd.

Související