Legendární brazilský fotbalista Ronaldo si i po letošním mistrovství světa udrží s patnácti brankami pozici nejlepšího střelce šampionátu, ale důvod k velkým oslavám to pro něj rozhodně není. Slavného kanonýra dokonce mrzí, že nejbližší pronásledovatel Němec Miroslav Klose, který ztrácí jediný gól, nemohl v sobotním duelu o třetí místo kvůli zranění zad o rekordní zápis usilovat.

"Gratuluji mu, dát čtrnáct gólů na mistrovství světa je fantastické," ocenil Ronaldo. "Je ale smutné, že nemohl v sobotu hrát. Nejsem proti tomu, aby překonal můj rekord. Já jsem vstoupil do dějin a teď je čas, aby jiní psali své příběhy," doplnil třiatřicetiletý Brazilec.

Klose už ho zřejmě nepřekoná. Za čtyři roky, kdy bude šampionát hostit Brazílie, mu bude 36 let a sám nepředpokládá, že v té době bude ještě hrát za reprezentaci. I proto působil Klose v sobotu při záběrech na německou lavičku velmi sklesle a příliš neožil ani při slavnostním ceremoniálu, když přebíral bronzové medaile za výhru nad Uruguayí.

Německý kouč Joachim Löw měl jasno o tom, že Klose nenastoupí, teprve v den zápasu. "Opravdu chtěl hrát, ale po tréninku v sobotu mi řekl, že by nebyl schopný plnit svoji pozici v týmu. Byl zklamaný, ale věděl, že si nemůžeme dovolit poslat na hřiště hráče, který by hrál jen na osmdesát procent," uvedl Löw.

Klose vstřelil na šampionátech čtrnáct branek. Pět z nich zaznamenal v roce 2002 v Asii, stejný počet přidal o čtyři roky později na domácím mistrovství a čtyřikrát se trefil v Jižní Africe.

Související