Společnost Thomas Cook Group PLC koupí za 30 milionů eur (760 milionů Kč) německou cestovní kancelář Öger Tour, která je největším specialistou na zájezdy do Turecka v Německu. Thomas Cook je druhu největší cestovní kanceláří v Evropě, patří mu rovněž CK Neckermann či letecká firma Condor.
Thomas Cook výrazně posílí svoji pozici v Německu, které je jedním z hlavních trhů skupiny a kde rovněž působí evropská jednička TUI. Thomas Cook očekává z převzetí roční úspory osm milionů eur. Dohodu musí ještě schválit antimonopolní úřad, dokončena by mohla být v září.
V loňském fiskálním roce, do konce října 2009, vycestovalo s Öger Tour do zahraničí více než 400.000 turistů. Společnost však vykázala ztrátu před zdaněním 7,3 milionu eur, příjmy činily 256 milionů eur.
Thomas Cook vznikl v roce 2007 spojením bývalé cestovní divize firmy Arcandor a britské MyTravel. V loňském fiskálním roce do konce září 2009 stoupl čistý zisk firmy o 46 procent na 15,8 milionu liber (478 milionů Kč), napsaly agentury AP a DPA.

Související