V cyklistickém týmu AG2R se na Tour de France rozhořel spor mezi jeho dvěma členy, který hrozil fyzickou konfrontací. Lídr stáje Nicolas Roche se naštval na svého kolegu Johna Gadreta za to, že mu odmítl pomoci při defektu.

Řekl non

"Pokud bude John Gadret nalezen ráno ve svém pokoji mrtvý, asi budu hlavní podezřelý," komentoval incident z pondělní 15. etapy Ir Roche ve svém blogu pro list Irish Independent.

Syn vítěze Tour de France z roku 1987 Stephena Roche v pondělí píchl galusku předního kola zhruba šest kilometrů před vrcholem Port de Bales, když se držel v hlavní skupině favoritů. Jako 14. muž průběžného pořadí a nejlepší ze svého týmu požádal poblíž jedoucího Gadreta, aby mu dal své přední kolo.

"Je to naprosto normální žádost, když není poblíž týmové auto. To, co se dělo poté, jsem nepochopil. On (Gadret) jen zakroutil hlavou a řekl 'Non'. Nejdřív jsem si myslel, že si dělá legraci, ale brzy jsem zjistil, že ne, když se prohnal kolem mě," popsal situaci Roche, jenž po defektu ztratil tolik času, že klesl o tři místa v průběžném pořadí.

Manažer to vyřešil

"Když pak seděl vedle mě v týmovém autobusu, musel jsem se hodně přemáhat, abych mu nenarval hlavu do nejbližšího okna," dodal syn slavného otce.

Nepříjemnou situaci ve stáji musel žehlit manažer Vincent Lavanu. "Sedli jsme si na to jako celý tým a probrali to. Na Tour de France jsou velké problémy, ale tohle byl ten menší," snažil se celou aféru relativizovat.

Související