Pětadvacetiletý Kulhavý nestačil pouze na domácího Floriana Vogela, s nímž jel v závěru závodu ve dvojici. Majitel tří medailí z MS nejlepšímu českému bikerovi nastoupil v táhlém stoupání několik set metrů před cílem a porazil ho o 11 sekund.

Evropský šampion a mistr republiky Kulhavý byl jediným zahraničním závodníkem mezi nejlepšími čtyřmi, za ním skončili další Švýcaři Nino Schurter (-35) a Mathias Flückiger (-48). Francouzský lídr SP Julien Absalon, který až do čtvrtého z pěti okruhů vedl, dojel pátý.

Kulhavý tak dnešním umístěním potvrdil svůj výkonnostní vzestup a znovu přepsal české historické tabulky. Koncem května v Offenburgu obsadil třetí pozici a jako první Čech se dostal na stupně vítězů v SP, začátkem července zase v Haifě vyhrál suverénně mistrovství Evropy.

V kategorii žen byla Kateřina Nashová pátá

Kvalitním výsledkem v SP oslavila nedávný zisk republikového titulu i Nashová. Dvaatřicetiletá bikerka zaznamenala pátou pozicí druhý nejlepší výsledek sezony, koncem dubna byla v britském Dalby Forest třetí.

Nashová po relativně pomalejším začátku, kdy byla na konci první desítky, poskočila v prvním okruhu na šesté místo a na druhém mezičasu na páté, které už udržela. V posledním kole se k české bikerce přiblížila Švýcarka Esther Süssová, ale v technickém sjezdu šla přes řidítka a dojela o 21 sekund za ní.

Vyhrála domácí Nathalie Schneitterová o 2:13 minuty před Italkou Evou Lechnerovou. Třetí byla o další čtvrt minuty zpět Američanka Willow Koerberová. Nashová na švýcarskou vítězku ztratila 3:39 minuty. Další Češka na startu Tereza Huříková obsadila 33. místo s odstupem 14:31 na Schneitterovou.

Světový pohár horských kol v Champéry (Švýcarsko) - cross country:

Muži (29 km): 1. Vogel (Švýc.) 1:44:08, 2. Kulhavý (ČR) -11, 3. Schurter -35, 4. Flückiger (oba Švýc.) -48, 5. Absalon (Fr.) -1:03, 6. Stander (JAR) -1:24, ...31. Škarnitzl -9:23, 34. Spěšný -10:11, 65. Hudeček -2 kola, 96. Nepustil, 97. Cink oba -3 kola, 133. Hynek, 136. Magnusek (všichni ČR) oba -4 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Absalon 710, 2. Schurter 686, 3. Kulhavý 660, ...30. Škarnitzl 176, 43. Ulman 114, 67. Spěšný 38, 68. Eberl 38, 82. Novák 22, 90. Friedl (všichni ČR) 13.

Ženy (24,7 km): 1. Schneitterová (Švýc.) 1:45:40, 2. Lechnerová (It.) -2:13, 3. Koerberová (USA) -2:29, 4. Bressetová (Fr.) -3:24, 5. Nashová (ČR) -3:39, 6. Süssová (Švýc.) -4:00, ...33. Huříková (ČR) -14:31.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Lechnerová 655, 2. Koerberová 640, 3. Pendrelová (Kan.) 594, ...11. Nashová 400, 32. Huříková 162.