S novým místopředsedou ODS Pavlem Blažkem, který je současně radní městské části Brno-střed, spojila ODS naději na očištění své strany. Blažek totiž není spojován s žádným skandálem, které stranou zmítají, a ani neprůhlednými zakázkami. A za korunního prince strany jej například označil i expředseda ODS Mirek Topolánek.

Jenže jak server iHNed.cz zjistil, Blažek má „kostlivce ve skříni“ a jeho působení na radnici brněnské ústřední části provází podezření ze střetu zájmů. Jeho manželka Alena Blažková totiž od městské části, v jejímž vedení Blažek stojí, za posledních osm let jako exekutorka získala zakázky za téměř dva miliony korun.

Manželka a devět exekutorů

Centrální brněnská část v letech 2002 až 2009 zaplatila za služby čtyř exekutorů, které v té době využívala, 2,1 milionu korun. Drtivou většinu – 1,91 milionu – přitom vyinkasovala právě Blažková. Informaci vyvěsila městská část na svém webu, když odpovídala podle zákona o veřejném přístupu k informacím na žádost občana, který se ptal na náklady radnice za služby exekutorů v letech 2002 až 2009.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.