Basketbalisté Španělska mohou dál snít o obhajobě titulu mistrů světa. V osmifinálovém duelu porazili Řecko 80:72 a v dalším zápase je čekají Srbové.

O postupu Španělů se rozhodlo v závěrečných šesti minutách, kdy se jim od stavu 58:57 povedl trhák díky devíti bodům za sebou. Spolehlivý rozehrávač Juan Carlos Navarro, který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu, pak už Španěly bezpečně dovedl k vítězství.

Duel Srbsko vs. Chorvatsko rozhodla poslední vteřina

Vicemistři Evropy ze Srbska v balkánském derby vyhráli druhé ofmifinále nad Chorvaty 73:72. Dramatické utkání v Istanbulu rozhodl trestný hod v poslední vteřině, který proměnil Aleksandar Rašič.

Srbský rozehrávač zahrával těsně před koncem dvě šestky, hned tu první proměnil a strhl vedení na stranu svého týmu. Druhý trestný hod spoluhráč českého reprezentanta Jana Veselého z Partizanu Bělehrad z taktických důvodů minul, aby Chorvatům nezbyl čas na případnou poslední akci z rozehrávky z pod koše.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body chorvatský rozehrávač Marko Popovič, který předtím dvěma trestnými hody vyrovnal na 72:72. Vzápětí ale Chorvaté faulovali Rašiče, který svým patnáctým bodem utkání rozhodl. Víc bodů v srbském týmu dal jen pivot Nenad Krstič (16).

Výsledky osmifinále MS v basketbale mužů v Istanbulu:

Srbsko - Chorvatsko 73:72 (34:36)

Španělsko - Řecko 80:72 (37:31).

Související