Basketbalisté Litvy postoupili jako šestý evropský tým do čtvrtfinále mistrovství světa. V Istanbulu dnes porazili Čínu 78:67. Jejich soupeřem bude tým Argentiny, který porazil Brazílii 93:89.

Číňané se sice do osmifinále šampionátu dostali s velkým štěstím na poslední chvíli, nad favoritem však téměř až do poločasu vedli. Litevci, kteří naopak bez zaváhání vyhráli základní skupinu D, soupeři definitivně bodově odskočili na konci třetí čtvrtiny.

Pak už rázně kráčeli za šestým vítězstvím v řadě. Největší oporou vítězů byl Linas Kleiza, který k 30 nastříleným bodům přidal i devět doskočených míčů.

V předchozích osmifinálových zápasech uspěly týmy Srbska, Španělska, Turecka, Slovinska, USA a Ruska.