Výhrou o jedenadvacet bodů zahájili basketbalisté Nymburka své účinkování v Jadranské lize. Sedminásobní čeští šampióni porazili ve svém premiérovém zápase v soutěži Crvenou Zvezdu Bělehrad 94:73.

Nymburk vstoupil do zápasu lehce nervózně a Crvena Zvezda se rychle ujala vedení. V závěru první čtvrtiny se však domácí probrali a dostali se do vedení, které už nepustili.

Ve druhé čtvrtině Nymburští výrazně zlepšili obranu a dovolili soupeři jen třináct bodů. Sami si udržovali stabilní výkonnost v útoku, kde se dařilo Nissimovi, Simmonsovi a především českému reprezentantovi Pumprlovi, který byl nejlepším hráčem na palubovce a s 19 body i nejlepším střelcem Nymburku.

Crvena Zvezda se již na odpor nezmohla a v závěrečné čtvrtině zcela rezignovala. Nymburk získal náskok až 28 bodů a soupeři dovolil snížit až v úplném závěru, kdy polevil v úsilí.

Bělehradský celek skončil loni na devátém místě, přes léto se ale klub kvůli velkým dluhům ocitl na pokraji zániku. Situaci se ale alespoň částečně podařilo uklidnit a Zvezda nastupuje i v letošním ročníku.

1. kolo Jadranské ligy basketbalistů:
ČEZ Nymburk - Crvena Zvezda Bělehrad 94:73 (25:21, 46:34, 69:54)
Nejvíce bodů: Pumprla 19, Simmons 18, Nečas 15, Nissim 12, Benda 10, Lenzly 6 - Nikolič 19. Trojky: 9:7. Fauly: 24:23.