Po úvodním trapasu s Litvou dali čeští fotbalisté jasně najevo, že odepisovat je z bojů o mistrovství Evropy by bylo chybou, když doma po slušném výkonu zdolali minulý týden Skotsko 1:0. Teď je čekají zdánlivě slabí Lichtenštejnci a nic jiného než vítězství si soubor kouče Bílka nemůže dovolit.

Hráči z horské zemičky však dokázali, že trpaslíkem typu San Marina rozhodně nejsou. V úvodním kole prohráli doma se Španěly 0:4, ve Skotsku podlehli 1:2, když dostali rozhodující branku až v 7. minutě nastavení!

"Lichtenštejnsko má svoji kvalitu. Ve Skotsku bylo blízko zisku bodu, velmi dobře bránilo a hrozilo protiútoky: Nesmíme nic podcenit,“ varoval před zápasem kouč Bílek, který do základní sestavy poprvé vyslal i sparťanského mladíka Václava Kadlece.

Utkání ve Vaduzu píská jako hlavní rozhodčí Rus Stanislav Suchina.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:02

Sestava České republiky: Petr Čech - Zdeněk Pospěch, Roman Hubník, Marek Suchý, Michal Kadlec - Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman, Jan Polák, Tomáš Rosický - Tomáš Necid, Václav Kadlec.

Sestava Lichtenštejnska: Peter Jehle - Yves Oehri, Martin Stocklasa, Michael Stocklasa, Martin Rechsteiner - Michele Polverino, Sandro Wieser, Philippe Erne, Franz Burgmeier - Thomas Beck, Mario Frick.

20:02

1. minuta - Utkání začalo.

20:03

4. minuta - Rosický se dostal z pravé strany do vápna, ale jeho přihrávku zblokoval jeden z obránců.

20:04

5. minuta - Češi jsou aktivní, pěknou střelu si připravil Pospěch, ale domácí brankář balon skokem vytěsnil.

20:05

6. minuta - Necidovu hlavičku po rohu na brankové čáře zastavuje Oehri.

20:06

8. minuta - Po rohu nebezpečně hlavičkoval Lichtenštejnec Martin Socklasa, naštěstí nad.

20:08

9. minuta - Oba týmy hrají velmi aktivně. Po trestném kopu Burgmeiera se balon zvenku otřel o tyč Čechovy brány.

20:10

12. minuta - ČEŠI VEDOU 1:0! Tomáš Necid se pět metrů před šestnáctkou hravě zbavil bránícího Stocklasy a po pár krocích skvělou ranou pod břevno poslal hosty do vedení!

20:13

15. minuta - Balon kontrolují Češi, dopředu se však již tolik nehrnou.

20:18

20. minuta - Polákova dalekonosná pumelice končí jen nad břevem Jehleho brány.

20:22

23. minuta - Z Plašilovy zblokované střely bude alespoň roh.

20:23

21. minuta - Mladému V. Kadlecovi chyběly centimetrya k tomu, aby před brankou dosáhl na centrovaný míč. Stav se tak nemění.

20:24

25. minuta - Václav Kadlec dobře vybídl Pospěcha k průniku do vápna, akci však zbrzdil ofsajd.

20:26

28. minuta - ČEŠI VEDOU 2:0! Rosický posunul míč na Václava Kadlec, který si nakročil do středu a tvrdou ranou k tyči zaznamenal při své reprezentační premiéře první branku!

20:29

34. minuta - Do dobré příležitosti se tlačil Burgmeier, ale čeští stopeři ho včas odzbrojili.

20:35

37. minuta - Polák inkasoval u postranní čáry tvrdý úder a těžce se zvedá z trávníku.

20:38

38. minuta - Míč po lichtenštejnském centru jen tak prolétl kolem české brány.

20:40

42. minuta - Michal Kadlec se dobře probil po levé straně a na jeho střílený balon tak tak dosáhl Pospěch, jenž poslal míč nad.

20:43

45. minuta - První poločas skončil.

21:14

46. minuta - Druhý poločas začal.

21:15

51. minuta - K velmi slušné šanci se přichomýtl Hübschman ale střela mu vůbec nesedla.

21:16

54. minuta - Plašilovu střelu z přímého kopu Jehle tak tak vytěsnil.

21:16

59. minuta - Štajner jde na plac. Střídá Poláka.

21:17

60. minuta - Z velké dálky se zkoušel trefit Necid, jenže napállil jen Štajnera.

21:19

64. minuta - Další střídání českého týmu. Bednář nahrazuje Václava Kadlece.

21:21

65. minuta - Burmeierův oblouček jen tak tak minul tyč Čechovy svatyně.

21:23

66. minuta - Střídají i domácí, Becka vyměnil Hasler.

21:27

71. minuta - Do šance se probíjel Necid, jenže mezi beky si míč ukopnul.

21:28

72. minuta - První českou žlutou inkasuje Jiří Štajner.

21:29

73. minuta - V téměř stoprocentní šanci se ocitl Bednář, ale tísněn obránci poslal na Jehleho slabou ránu, kterou gólman vykopnul.

21:30

76. minuta - Štajner si narazil ve vápně s Rosickým, ale jeho střela jen o chloupek minula vzdálenější tyčku.

21:33

80. minuta - Češi kontrolují hru.

21:36

83. minuta - Bednářovi se nedaří. Teď metr před brankovou čárou netrefil míč.

21:41

85. minuta - Štajner sice docílil čtvrté branky českého týmu, ale ta nebyla pro asi čtyřmetrový ofsajd uznána.

21:42

89. minuta - Kouč Bílek potřetí střídá. Ze hřiště odchází Necid, nahrazuje ho Petržela.

21:46

90. minuta - Petržela se hned pouští do útoku, ale jeho střela zpoza vápna míří jen do boční sítě.

21:48

90. minuta - Rozhodčí ukončil utkání,