Volby v květnu 2010 konečně přinesly Česku silnou, akceschopnou reformní vládu plnou odborníků, která se dala okamžitě do díla.

První výsledky kabinetu Petra Nečase jsou již na světě a my s radostí přinášíme krátké "best of" jeho dosavadního působení.

Tato vláda má premiéra, na jehož vize dychtivě čeká celá jeho strana, aby vzápětí udělala pravý opak.

Tato vláda má ministra financí, který v nejlepší tradici konzervativního myšlení pod heslem "read my lips, no new taxes" zvedl přímé daně tři měsíce poté, co v kampani slíbil, že to neudělá.

Tato vláda má nejpronásledovanějšího ministra vnitra: kdosi proti němu najal 34 diskreditujících novinářů a ještě na něj teroristi - když je vyrazil osobně odhalit - zaútočili tramvají číslo devět.

Tato vláda má ministra životního prostředí, který se podle svého předsevzetí zřejmě stane nejefektivnějším ministrem průmyslu v české historii.

Tato vláda má ministra dopravy, který jezdí bez poznávací značky a kromě toho řídí ještě jedno další ministerstvo a cosi jako politickou stranu, i když je vlastně neřídí.

Tato vláda má ministra zdravotnictví, který patrně zlomí rekord v době od jmenování k demisi - a že má nějakou konkurenci.

Tato vláda má ministra kultury, který ještě od svého jmenování neřekl o kultuře jediné slovo a pokud ho řekl, mluvil o hokeji.

Tato vláda má prý ministra zemědělství, což se ovšem nedá potvrdit, ale vzhledem k tomu, kdo to je, by se o to někdo měl začít zajímat.

Tato vláda dokázala zcela nově definovat stav legislativní nouze: ta nastává, pokud se vládě nechce předkládat zákony před volbami.

Tato vláda je skutečný dream team. Člověk má jen občas pocit, že se mu to nejspíš zdá.

Text vyšel také v HN

Související