Plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v krátkém bazénu v Dubaji šestá ve finále závodu na 200 metrů znak. Postarala se tak o nejlepší český výsledek na letošním šampionátu.

V Dubaji zatím plavala ve finále Barbora Závadová, jež skončila sedmá v polohovém závodu na 400 metrů. Stejnou pozici pak vybojovalo také mužské kvarteto ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob.

Devatenáctiletá Baumrtová, která na nedávném mistrovství Evropy v pětadvacetimetrovém bazénu v Eindhovenu vybojovala bronzovou medaili na znakařské padesátce, zaostala ve finále za vlastním českým rekordem o 98 setin sekundy. Zvítězila Francouzka Alexianne Castelová.

Američan Ryan Lochte posunul po polohové čtyřstovce světový rekord i na poloviční trati. Dvoustovku vyhrál s velkým náskokem v čase 1:50,08, jímž překonal dosavadní maximum Jihoafričana Dariana Townsenda z loňského roku o 1,47 sekundy. V Dubaji tak získal už třetí zlato.