České házenkářky se v play off o postup na mistrovství světa v příštím roce utkají s týmem Černé Hory, který na letošním evropském šampionátu obsadil šesté místo. Dvojzápas se uskuteční na počátku června, český výběr by měl začít doma.

Česko, které se na MS naposledy představilo v roce 2003 v Chorvatsku, bylo při dnešním losu v dánském Herningu jakožto vítěz předkvalifikační skupiny v druhém koši. Muselo tudíž narazit na nasazeného soupeře, který na letošním ME skončil mezi čtvrtým a dvanáctým místem.

Světový šampionát uspořádá od 3. do 18. prosince 2011 Brazílie, kde bude startovat 24 zemí. K pořadatelské Brazílii a obhájkyním titulu z Ruska se připojí čtyři asijské celky, čtyři týmy z Afriky a tři z panamerické kvalifikace. Doplní je jedenáctka evropských týmů - finalistky ME Norsko a Švédsko, držitelky bronzových medailí (Dánsko nebo Rumunsko) a osm týmů z play off.

Los play off MS 2011:
Česko - Černá Hora, Nizozemsko - Turecko, Španělsko - Makedonie, Francie - Slovinsko, Chorvatsko - Srbsko, Island - Ukrajina, Německo - Maďarsko, Polsko - Rumunsko/Dánsko (poražený tým z duelu o třetí místo na ME).

Související