Sešili jí rozbitou hlavu, diagnostikovali otřes mozku ale na setkání sportovců s ministrem školství, mládeže a tělovýchovi Josefem Dobešem. Řeč je o Veře Čáslavské, která si nenechala ujít předvánoční akci, na níž byli kromě současných úspěšných sportovců nechyběly legendy jako Dana Zátopková, Jiří Zídek starší, Jan Bobrovský, Pavel Richter a Robert Změlík.

Syn pomohl

Jedenáctinásobná olympijská medailistka v gymnastice v úterý pospíchala na vlakové nádraží v Černošicích, uklouzla na ledu a uhodila se o zábradlí. "Asi jsem na chvilku omdlela. Když jsem se probrala, zrovna přijel vlak od Prahy a od něj šel jediný člověk směrem ke mně. Povídá mi: 'Paní, není vám něco?' Kouknu nahoru, a on to můj syn Martin," popsala nehodu Čáslavská. "Syn je tu zrovna na brigádě. Ještě že to byl on. Já si sama nemohla pomoci. Taky jsem tam mohla zůstat ležet dlouho a promrznout. Nakonec to dopadlo ještě dobře," uvedla osmašedesátiletá sportovní legenda.

Návštěvě nemocnice se však nevyhnula. "Mám to hrozně rozbitý, tak mi to museli sešít. Taky mě hned hnali na CT, ale naštěstí nemám krvácení do mozku. Jen otřes mozku," dodala.

I kvůli návštěvě nemocnice dorazila Čáslavská na setkání se zpožděním. Ministr Dobeš ocenil přes sto sportovců a jako kolektiv roku vyhlásil basketbalistky, které vybojovaly stříbro na mistrovství světa. Čáslavská byla mezi pozvanými legendami.

Sáblíková nedorazila

"Nemohla jsem si to nechat ujít. Přece nenechám Danu Zátopkovou sedět v první řadě samotnou," řekla i přes všechny problémy dobře naladěná Čáslavská. "Měla jsem se tu sejít hlavně s Martinou Sáblíkovou, protože jsem jí před rokem předpovídala, kolik udělá medailí. Bohužel ona nakonec nemohla dorazit," prohlásila.

Čáslavská doufá, že jí otřes mozku nepokazí vánoční svátky. "Těším se na Vánoce, ale že bych to nějak prožívala, to ne. Už se ani nijak zvlášť 'nedárečkujeme'. Pro mě je ale tím největší dárkem těchto Vánoc, že jsem měla z pekla štěstí, a že ten můj pád nedopadl hůř. Teď zalezu domů a už nebudu pokoušet osud," dodala.

Související