Hokejisté Vítkovic si z Mladé Boleslavi v úterý odvezli jasné vítězství 7:2, ale mohlo - nebo spíš mělo - být o jeden gól vyšší. Za stavu 1:1 ve druhé třetině dal evidentní gól útočník Jiří Burger, což prokázaly i televizní záběry, ale puk protrhl síťku a podivuhodně se odrazil zpět do hry.

Ani jeden z dvojice hlavních rozhodčích Blecha - Hradil situaci nezaregistroval.

Videorozhodčí Pavel Vaculík si gólu také nevšiml a dokonce ho neviděl ani při přezkoumávání záznamu, který si sudí vyžádali zhruba po minutě hry! Teď zřejmě čeká Vaculíka trest. Vedení extraligy totiž samo začalo případ šetřit.

Vítkovičtí původně chtěli podat stížnost, ale vedení extraligy je předběhlo. "Ve středu ráno nám volal ředitel extraligy Stanislav Šulc a oznámil nám, že není nutné, abychom podávali stížnost. Celou záležitost totiž on sám předal komisi rozhodčích, která se jí bude zabývat,“ řekl generální manažer HC Vítkovice Steel Petr Husička, citovaný klubovým webem.

Neuznaný gól Mojmíru Trličíkovi, trenérovi extraligového premianta, náladu nezkazil: "Pro nás to byl velmi příjemný večer zakončený vysokým vítězstvím," uvedl Trličík, bývalý Hadamczikův reprezentační asistent, po zápase.

Na Burgerův neuznaný gól se podívejte zde

Podobná situace se už jednou v extralize stala. Loni měla vést Kometa na Slavii už 4:1, ale videorozhodčí Bolina přehlédl jasný gól. Pozorní ale byli televizní komentátoři, kteří si renoncu všimli a rozjeli kauzu, která skončila trestem pro Bolinu do konce sezony.

Na neuznaný gól Komety ze září 2009 se podívejte zde

Síťku svou střelou protrhl i kanadský obránce Shea Weber na ZOH ve Vancouveru. Sudí gól správně uznali