Čtvrtým časem se blýskla juniorská mistryně světa Eva Samková v kvalifikaci pro úterní vyřazovací jízdy ve snowboardcrossu na světovém šampionátu dospělých ve španělské La Molině. Elitní desítku uzavřela Klára Koukalová. Mezi muži postoupili Michal Novotný a David Bakeš.

Muži o čtvrtfinále

Sedmnáctiletá Samková narazí ve čtvrtfinále, kam ženy postupovaly přímo, na Kanaďanku Maelle Rickerovou a Rakušanky Susanne Mollovou a Marii Rambergerovou.

Bakeš s Novotným budou o účast ve čtvrtfinále bojovat v jízdě spolu s Němcem Konstantinem Schadem a slavným Natem Hollandem z USA, pětinásobným vítězem prestižních X Games. Velkou výhodu ve společné účasti v jedné jízdě nevidí. "Navzájem si pomáhat se moc nedá. Prostě pojedeme, jak nejlépe umíme a nějak to dopadne," řekl Novotný, který nebyl s kvalifikačními jízdami spokojený. "Nic moc, ani jedna se mi nepovedla, jak umím. Takhle jsem rád, že jsem vůbec postoupil," řekl.

Už bez postupu

V kvalifikaci skončily naděje Emila Nováka, který obsadil s minimální ztrátou první nepostupové místo, Jakuba Flejšara, Martiny Krejčové a Kateřiny Chourové. Nejrychleji jeli Francouzka Nelly Moenneová-Loccozová a Marcus Schairer z Rakouska.

Související