Ti, co si mysleli, že sněhová bouře v USA zasáhne jen sever, se mýlili. Tedy ne, pokud jde o přímý zásah chumelenicí. Nepřímý efekt bouře, ten je daleko širší. V podstatě celé USA bylo více či méně ovlivněno. Dnes  jsou rozvodné sítě propojeny přes stovky kilometrů, a elektřina se vypínala v Texasu. Takže jsem ráno zaspal, protože nešel proud do mého radiobudíku. To by nebylo nic tak hrozného, čaj bych si stejně neuvařil. Ale teď sedím v zatemnělé kanceláři, stejně jako moji kolegové, protože přišlo univerzitní nařízení vypnout, co se dá, viz přiložený email. Buďte rádi ti, kteří jste v Česku!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

From: Troy W. Stepan
Sent: Wednesday, February 02, 2011 12:59 PM
To: NE Faculty
Subject: Facilities Notice - Unnecessary Lights Out Please
Importance: High

**  Facilities Notice  **

The TAMU Utilities Division has requested that all unnecessary lights and electrical equipment be turned off during this arctic blast in order to conserve energy.  Large surrounding cities such as Dallas and Houston are experiencing brown-outs and can use the energy that we conserve here.

Take a moment to inspect your areas and labs, and help out by observing this TAMU request.

Please pass along this information within your units, and thanks for your patience.

 

Troy W. Stepan

ZACHRY Building Proctor

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Američané mají ale i nekrizové zkušenosti s brown-outy (snížení napětí v síti) a black-outy (totální odpojení), nejznámější je asi kalifornská zkušenost před deseti lety. Ta se, stejně jako ta dnešní texaská, dostala i do definice Wikipedie pro Rolling Blackout. Inu, internet je rychlý.

Související