Dvěma duely včera odstartovala vyřazovací část Ligy mistrů. Tottenham v úvodním osmifinále zaskočil favorizovaný AC Milán. Za anglický tým nemohl nastoupit Gareth Bale, který na podzim třemi góly vyděsil Inter, přesto to ofenzivním manévrům "Kohoutů“ neuškodilo.

Ukázkový brejk zakončil Aaron Lennon rychlou kličkou a přihrávkou Peteru Crouchovi, který dal jediný uznaný gól zápasu. V závěru se trefil i Zlatan Ibrahimovic, ale jeho gól neplatil kvůli faulu. Po posledním hvizdu nezvládl emoce domácí Gattuso a za potyčku může čekat trest od UEFA.

Schalke remizovalo díky Raúlovi

Ve druhém zápase Valencia doma remizovala se Schalke 1:1.Na první gól vyřazovací části milionářské soutěže se dlouho nečekalo. Soldado potvrdil, že Valencie je momentálně ve skvělé formě nejen v domácích soutěžích, po chybě hostů v rozehrávce si naběhl na přihrávku Mathieua a v 18. minutě zblízka překonal gólmana Neuera.

Schalke ale mělo v sestavě Raúla, jenž se vrátil do vlasti poprvé v dresu zahraničního klubu. V prvním poločase byl ještě skvěle strážen a neměl šanci se prosadit. Mnohem blíže gólu byl už v deváté minutě jeho spoluhráč Huntelaar, ale nedokázal se zorientovat uvnitř šestnáctky a ideální postavení nevyužil. V závěru poločasu hosté marně žádali penaltu za neúmyslnou ruku jednoho z domácích obránců uvnitř trestného území.

Pak ale Raúl znovu prokázal, že Liga mistrů mu svědčí a stadion Mestalla je pro něj jako stvořený. V minulosti zde dokázal nastřílet dvanáct gólů v dresu Realu Madrid a nyní přidal další v německých službách. Byla to jeho typická trefa - po přihrávce z levé strany se po uplynutí hodiny hry prosadil uvnitř šestnáctky a v historickém pořadí střelců v pohárech se odpoutal od Filippa Inzaghiho z AC Milán.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů

AC Milán - Tottenham 0:1 (0:0) Branka: 80. Crouch. Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Ugo (všichni Fr.).

Valencie - Schalke 04 1:1 (1:0) Branky: 18. Soldado - 64. Raúl. Rozhodčí: Nikolajev - Kalugin, Averjanov (všichni Rus.). ČK: 90.+4 Schmitz (Schalke).