Zahraniční akcie lze prostě nakoupit a držet.  V důsledku nedávné krize se model investování, zejména na burzách, docela změnil.  Aby byl investor úspěšný, měl by mít flexibilnější přístup, a to především k zajištění rizik. Model "kup levně – drž pár let – prodej draze" již nefunguje.  Profesionální investoři svá portfolia aktivně řídí, počítají spíše s krátkodobým horizontem a nezapomínají na zajištění pomocí limitů, stop-loss příkazů a derivátů jako například CFD (contract for difference).

Aktivní investoři také přesouvají své prostředky tam, kde zrovna vidí největší příležitosti k zisku.  Orientaci a rozhodování při koupě zahraničních akcií jim usnadňuje doporučení analytiků, vlastní výzkum, investorské fora a především řada špičkových online obchodních platforem, které jim poskytují všechny informace pod jednou střechou. Platformy také obsahují funkce jako Stock screener, které jsou pro úspěšné obchodování zahraničních akcií téměř nepostradatelné.  Stock screener umožňuje jednoduchým způsobem seskupovat společnosti působící v podobném odvětví a vyhledávat tak srovnatelné společnosti a provádět porovnání investic vzhledem k průměrným hodnotám ve vybraném odvětví.

Kromě toho platformy poskytují údaje o vývoji cen akcií jednotlivých společností, jejich provozních výsledcích a multiplikátorech ocenění včetnětříletých předpovědí agregovaných analytických odhadů, což investorům umožňuje vyhodnocovat, jak je cena daného titulu citlivá na vývoj v oblasti komodit, měn a úrokových sazeb.

Takto podrobná fundamentální data nebyla doposud pro individuální investory dostupná.  Na českém trhu je nabízí pouze nová Equity Platform Saxo Bank, přístupná z platformy SaxoTrader a SaxoWebtrader.

Investoři platformu  také využívají k získavání odpovědí na otázky, které formují jejich investiční rozhodnutí.   Například 10 otázkek dolů.  Jak by ste odpovědeli Vy?  Zkuste si to!

1)     Je firma ze sektoru, který je v růstovém cyklu?

2)     Má akcie vysokou likviditu?

3)     Je poměr P/E stabilní a z dlouhodobého hlediska nižší než u konkurentů?

4)     Je management firmy stabilní, jsou v něm respektovaná a důvěryhodná jména bez škraloupů z minulosti?

5)     Vykazuje ukazatel EBIDTA dlouhodobý růst?

6)     Je zisková marže stabilní?

7)     Lze získat a porovnat doporučení z vícero zdrojů?

8)     Je dividendový výnos vyšší než u konkurenčních společností a je společnost dlouhodobě zisková?

9)     Odpovídá vývoj firmy a kurzu akcie většinou očekáváním analytiků?

10)   Jsou klíčové růstové indexy stabilní?

Úspěšní investoři vědí, že na horeuvedené desatero si musí vždy odpovědet ANO.  V případě, že se Vaše odpovědi liší nebo vám některé investiční pojmy nebyly na první pohled jasné, Vám doporučujeme přečíst si praktický manuál - NAUČTE SE OBCHODOVAT AKCIE OD PROFESIONÁLŮ, který Saxo Bank zdarma nabízí všem, kteří mají zájem aktivně manažovat své portfolio.

OBJEDNAT