Z vítězství se radovala Kanaďanka Christine Nesbittová, která v poslední jízdě sesadila do té doby vedoucí Nizozemku Ireen Wüstovou, vítězku z tratí 3000 a 1500 metrů.

„Škoda nemoci Karolíny. Kdyby byla v pořádku, jela by o vteřinu rychleji,“ komentoval trenér Petr Novák výkon Erbanové. V takovém případě by skončila šestá. „Jsem docela spokojená. Vzhledem k nachlazení a jak jsem se cítila ještě před dvěma dny. Původně jsem ani nepočítala s tím, že dneska pojedu,“ přiznala Erbanová, která kvůli kašli a teplotám vynechala už v pátek závod na 1500 metrů.

Sama má na kilometru osobní rekord 1:15,81, ale za ním zaostala o dvě vteřiny. Skončila sice až sedmnáctá, ale závodnice mezi sedmým a devatenáctým místem se vešly do pouhých osmi desetin vteřiny.

„Samozřejmě, že čas neodpovídá tomu, na co normálně mám. Jsem schopná zajet rychleji. Ale beru to tak, jak je. Nevyjde vždycky všechno podle přání,“ poznamenala Erbanová a ještě před koncem závodů tipovala, že obsadí místo někde kolem dvacítky. „Led je tady dobrý, jezdí se tu docela rychlé časy,“ dodala.

Na kilometru chtěla nastoupit i proto, že dnešní závod a zítřejší dvě pětistovky jsou posledními závody sezony. „Chtěla jsem se hecnout. I kvůli fanoušků, kteří jsou tady,“ přiznala.

Na nedělní pětistovce chce čtyřnásobná juniorská mistryně světa své umístění ještě o něco vylepšit. „Uvidíme. Na ranním tréninku mě trenér chválil za techniku. Na pětistovce ale jde o každý krok, stát se může cokoliv. Stačí malinká chyby a je konec,“ dodala Erbanová.

Související