Proti Rosickému a spol. stál fotbalový trpaslík. Čeští fotbalisté nastoupili v 17:30 v Českých Budějovicích proti outsiderovi z Lichtenštejnska a utkání zvládli.

Pokud to čeští fotbalisté mysleli s postupem na mistrovství Evropy 2012 vážně, museli bezpodmínečně vyhrát. V pátečním zápase totiž podlehli favorizovanému Španělsku 1:2 a do tabulky skupiny I si potřebovali nutně připsat tři body.

Trenér Bílek a nastoupil v útoku se dvěma útočníky - Barošem a Lafatou. Možná trochu překvapivý je start záložníka Morávka.

Češi nakonec nenadchli a výhra 2:0 se počítá.

Utkání jsme sledovali on-line.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:20

Vítejte u on-line přenosu z kvalifikačního utkání na ME 2012 Česko-Lichtenštejnsko, které se od 17:30 hraje v Českých Budějovicích.

17:21

Základní sestava ČR: Čech - Pospěch, Hubník, Sivok, M. Kadlec - Plašil, Rosický, Hübschman, Morávek - Baroš, Lafata.

17:21

Základní sestava Lichtenštejnska: Jehle - Rechsteiner, Hasler, Stocklasa, M. Stocklasa - F. Burgmeier, P. Erne, Büchel, M. Frick - Hasler, Beck.

17:22

Jako hlavní rozhoduje Rumun Ovidiu Alin Hategan.

17:22

Do osmnáctičlenného výběru pro zápas se nevešli a na tribuně tak zůstanou brankář Tomáš Vaclík, obránci Ondřej Kušnír a Daniel Pudil a záložník Jan Rezek.

17:25

Obě mužstva nastoupila na trávník. Stadionem zní státní hymna Lichtenštejnska.

17:28

Nyní Čech společně se svými spoluhráči zpívají státní hymnu ČR.

17:29

Fotbalisty přivítalo slunečné počasí a plný stadion na Střeleckém ostrově.

17:30

Diváci společně s hráči drží minutu ticha za zesnulého Ladislava Nováka.

17:32

Utkání právě začalo.

17:33

2. minuta: Úvod utkání se odehrává ve středu hřiště. První pokus o vysunutí Morávka skončil postavením mimo hru.

17:34

3. minuta: 1:0. Milan Baroš otevírá bleskově skóre! Tomáš Rosický vnějším nártem vysunul nejlepšího české snajpra, který z hranice vápna střelou ke vzdálenější tyči rozjásal české fanoušky.

17:37

6. minuta: Češi drží balón na svých kopačkách a složitě hledají cestu na lichtenštejnskou polovinu.

17:39

7. minuta: Baroš podruhé rozvlnil síť za Jehleho zády, předtím si ale pomohl útočným faulem a branka tedy nemůže být uznána.

17:40

9. minuta: Vynucené střídání Lichtenštejnců. Zraněného Büchela nahradil Kieber.

17:43

11. minuta: Lafata si připsal zajímavý pokus z 16 metrů, Jehle byl tentokrát na místě.

17:44

13. minuta: Pospěch poslal do vápna povedený centr z pravé strany. Při pokusu zasáhnout míč se srazili Baroš s brankářem Jehlem, oba jsou nyní ošetřováni.

17:47

15. minuta: Martin Stocklasa přišlápl nohu Milanu Barošovi, kterého diváci podruhé v krátké době viděli s bolestivou grimasou.

17:49

17. minuta: Obrovská šance českých fotbalistů. Lafata našel z druhé vlny nabíhajícího Sivoka, který ve 100% šanci napálil pouze lichtenštejnského obránce. Dorážející Morávek pouze orazítkoval břevno.

17:52

20. minuta: Hosté málem potrestali chybu české obrany. Beck se zničehonic objevil na domácími obránci. Ve velké šanci ale zklamal a přestřelil.

17:54

22. minuta: Hraje se hodně ofenzivní fotbal. Češi si připsali další velkou možnost. Morávek našel na hranici malého vápna Lafatu, který pohotovou střelou protáhl Jehleho. Míč se nakonec dokutálel mimo tři tyče.

17:57

25. minuta: Pospěchovu dalekonosnou střelu vyrazil Jehle pouze před sebe. Dorážející Baroš byl ovšem v ofsajdu.

17:58

27. minuta: Další střela z dálky a znovu to byl Pospěch. Jehle ale předvedl spolehlivý zákrok.

18:02

29. minuta: Tentokrát se do velké šance řítil hostující Beck. Hubník ho ale riskantním skluzem na hranici velkého vápna obral o míč. Bylo to ovšem jen tak tak.

18:03

31. minuta: Po sérii šancí se hra uklidnila. Čeští fotbalisté možná trochu překvapivě nediktují v těchto chvílích tempo utkání.

18:05

33. minuta: Po standardní situaci Lichtenštejnska následovala série hlaviček, kterou ukončil nepřesnou střelou Beck.

18:07

35. minuta: Hubník v nevhodnou chvíli promáchl a Erne se z úhlu čítil sám na Čech, český brankář vyrazil míč na roh.

18:09

37. minuta: Baroš se prosadil proti dvěma obráncům a přihrávkou pod sebe našel Lafatu. Jablonecký útočník pálil bez přípravy, s jednovatou střelou po zemi si ovšem Jehle poradil.

18:10

39. minuta: Češi zahrávali nadějný přímý volný kop z 18 metrů. Michal Kadlec sice obstřelil zeď, Jehle ovšem vyrazil míč na roh.

18:12

40. minuta: Hosté přečíslili českou obranu. Hasler ovšem pokazil akci nepřesnou přihlávkou, kterou lapil český brankář.

18:14

42. minuta: Kadlec se pokusil vysunout Pospěcha přihrávkou na 50 metrů. Míč ovšem skončil daleko v autu.

18:15

44. minuta: Další přímý volný kop českých reprezentantů z dobré pozice, Plašil ale napálil míč do zdi. Následná dorážka minula Jehleho branku asi o 10 metrů.

18:17

45. + 1. minuta: Při zkráceném rohu vyzkoušeli Češi zajímavý signál. Rosický přihrával po zemi na nabíhajícího Plašila. Blonďatý záložník přenechal míč Barošovi, který ovšem Plašilův úmysl nepochopil a míč následně odkopla hostující obrana.

18:21

Skončil první poločas. Češi vedou díky Barošově gólu ze 3. minuty 1:0.

18:22

Začal druhý poločas.

18:36

47. minuta: Češi zahájili druhou půli aktivně. Rosický uvolnil na pravé straně Lafatu, jeho centr však odvrátila hostující obrana.

18:39

49. minuta: Rosického roh dopadl přesně na hlavu Tomáše Sivoka. Jeho zakončení postrádalo razanci i směr.

18:40

52. minuta: Rohový kop tentokrát zahrával Plašil, Jehle míč bez problému ukryl míč v náruči.

18:43

53. minuta: Z protiútoku zahrozili hosté. Hasler zpracoval dlouhý pas za českou obranu a bez větší přípravy vypálil. Míč trefil Čecha do hrudi. Lichtenštejnsko ale opět nepříjemně vystrčilo drápky.

18:45

55. minuta: První střídání českého týmu. Morávka vystřídal v záloze Hloušek.

18:46

57. minuta: Frick sestřelil u levé postranní čáry Michala Kadlece a vysloužil si od rozhodčího žlutou kartu.

18:48

59. minuta: Trenér Bílek posílá i do útoku čerstvou sílu. Lafatu nahradil na hrotu Tomáš Necid.

18:49

60. minuta: Pozvolná rozehrávka Čechů nakonec vyústila v rychlé vysunutí Baroše. Nejlepší český střelec se ovšem už poněkolikáté ocitl v postavení mimo hru.

18:51

62. minuta: Český tlak se ne a ne dostavit. Svěřenci Michala Bílka sice drží míč na svých kopačkách, cestu k Jehleho brance ovšem hledají marně.

18:54

64. minuta: Necid obral o míč Martina Stocklasu, vzápětí mu ale na hranici malého vápna ukopl míč hostující obránce. Ani z následného rohu se Češi nedokázali prosadit.

18:56

66. minuta: Lichtenštejnsko už se do útoku moc nežene. Ojedinělý výlet Haslera v pohodě zlikvidovala česká obrana.

18:58

68. minuta: Po dlouhé době se čeští fotbalisté dostali do velké šance. Plašil pohotově vysunul Baroše, který tvrdou střelou z 12 metrů napálil míč do břevna. Následnou Plašilovu dorážku zblokovala hostující obrana.

19:01

69. minuta: 2:0. Michal Kadlec uklidňuje českou reprezentaci! Český obránce si parádně naskočil na Plašilův roh a utěšenou hlavičkou zvýšil český náskok.

19:03

72. minuta: Čeští fotbalisté se viditelně uklidnili a ani z tribun už se neozývá pískot.

19:05

76. minuta: Nehraje se nijak oslnivý fotbal. Ani jedno z mužstev se nežene do útoku. Bílkovi to ale ovšem evidentně stačí.

19:09

78. minuta: Diváci nesledují příliš zajímavou část utkání, a tak se aspoň baví mexickou vlnou.

19:10

80. minuta: Hostující kapitán Frick mohl zdramatizovat závěr zápasu. Jeho centr zleva ale našel pouze náruč Petra Čecha.

19:11

81. minuta: Plašil si za nafilmovaný pád vykoledoval žlutou kartu.

19:12

83. minuta: Hübschman ukončil dlouhou kombinaci nepřesným centrem. Pro míč si v pohodě došel Jehle.

19:14

84. minuta: Tomáš Rosický pouští za ovací publika do hry Jana Poláka.

19:15

85. minuta: Necid křižnou přihrávkou za obranu našel Pospěcha, který z první hledal ve vápně Baroše. Martin Stocklasa na poslední chvíli odvrátil na roh.

19:16

87. minuta: Češi drží míč na vlastní polovině a nikam se neženou.

19:18

89. minuta: Baroš obral o míč Martina Stocklasu a už už se řítil na Jehleho, poté se však zamotal do vlastních kliček. Diváci zřejmě žádnou další zajímavou akci neuvidí.

19:21

90. + 1. minuta: Zápas se dohrává na půlce. Češi kontrolují hru a nikdo se už zřejmě o útoku nepožene.

19:23

Konec zápasu! Češi přidali v druhé půli pojišťovací gól a s klidem dohráli zápas s fotbalovým trpaslíkem. Diváci ovšem ofenzivní hody neviděli.