V karlovarském lázeňském hotelu Thermal skončila první etapa modernizace interiérů. Opravena jsou první tři patra z celkových 15 podlaží. Náklady činily asi deset milionů korun. Do konce prvního pololetí a zahájení Mezinárodního filmového festivalu projde úpravami za dva miliony Kč ještě Malý sál. Informoval o tom generální ředitel Thermalu Josef Pavel.
Všech opravených 63 pokojů bude nově zařazeno do kategorie Comfort s cenou přibližně o 250 korun vyšší, než je u ostatních standardních pokojů. Současná cena se v průměru pohybuje kolem 2000 korun za osobu a noc. Podle Pavla dostaly při rekonstrukci nový vzhled pokoje a chodby. "V Thermalu je unikátní, že příčky mezi pokoji byly ze dřeva. To jsme nahradily sádrokartonem, takže se například výrazně zlepšila zvuková izolace pokojů," poznamenal.
Přes 30 let staré kovové profilované podhledy na stropech chodeb nahradily moderní zdící materiály. Hosté v pokojích najdou mimo jiné nové šatnové skříně. Součástí změn nejsou jenom stavební úpravy, ale také nabídka služeb pro pokoje v kategorii Comfort, podotkl Pavel. Nově hotel nabídne například bezplatné připojené k internetu, kosmetiku, župan a pantofle i digitální váhu. "Jsou to sice zdánlivé maličkosti, ovšem bez nich by se pokoje hůře prodávaly," řekl Pavel.
Thermal hodlá postupně pokračovat v modernizaci dalších pater. A to vždy v době před hlavní lázeňskou sezonou. Všechny úpravy se mají uskutečnit, stejně jako letos, za provozu. Podle Pavla by mohly být do tří až čtyř let stavebně změněny všechny pokoje i chodby. Akcí navíc je letos modernizace Malého sálu, kde bude do filmového festivalu vyměněno všech 250 sedadel. "Dohodli jsme se na tom s pořadateli festivalu a křesla se už vyrábějí. Budou stejná jako ve velkém sále," dodal Pavel.
Provozovatelem hotelu je státní společnost Thermal - F, která vykázala za rok 2009 ztrátu přibližně 7,9 milionu korun. O rok dříve byla ztráta zhruba 2,7 milionu korun. Celkové tržby však vzrostly proti roku 2008 na téměř 157,3 milionu Kč, meziročně o 200 000 Kč. Ztrátu v roce 2009 způsobila ekonomická krize a úbytek klientely kolem devíti procent oproti 15 332 ubytovaným hostům v roce 2008. Loňské výsledky prozatím společnost nezveřejnila, avšak mohly by eliminovat výpadky tržeb z léčení za rok 2009, podotkl ředitel.

Související