Tady by se Václav Klaus cítil nesvůj. Mezi stovkami snowboardistů, které z titulu prezidenta nazývá levičáky, se valil marihuanový odér a uvolněná atmosféra „free“ lidiček s rozkrokem až někde u kolen. Tak vypadal víkendový Špindlerův Mlýn, kde se evropská snowboardová špička sešla na Burton Špindl Spring Session, tradiční ukončení sezony. Nejde o klasické závody.

Přestože jezdci předvádějí to nejlepší, co umí, tady se na body nehraje.Nevyzpytatelné jarní počasí bylo o víkendu ke Špindlu docela vlídné, jen ten sníh už první dubnové dny nebyl nic moc. V obřím snowparku těžkl pod nohama, ale když se nasolila hrana, létali snowboarďáci pořádně vysoko.

A měli z čeho: organizátoři připravili například monumentální „gap“, tedy překážku, při které jezdci přeskakují několikametrovou proluku.Nejlépe se s překážkami a obtížnými triky popasoval Fin Ville Uotila, který se stal absolutním vítězem Spring Session 2011.

Jako druhého porota ocenila Tomáše Tuzara z Prahy, mezi ženami kralovala Anja Štefanová z Chorvatska. „Dorazili jezdci z celkem patnácti zemí světa, podle našich odhadů přijelo na dvanáct tisíc návštěvníků. A to přesto, že nejde o oficiální závody, což je do budoucna skvělá zpráva,“ podotkl hlavní organizátor Petr Najman.

„Spring Session je nejlepší a nejzábavnější akce, co znám,“ liboval si Tomáš Tuzar, jemuž jsou letos druhá místa souzená. Stejnou pozici letos okupoval v celkovém hodnocení Českého poháru i na Quicksilver Snowjamu.

Související