Tak dramatický zápas český florbal nepamatuje. Florbalisté Tatranu Střešovice prohrávali v rozhodujícím pátém finále extraligy na domácí půdě už 3:8, ale šesti góly v poslední třetině vyrovnali a v prodloužení rozhodl v čase 61:05 Garčar.

Střešovice tak po výhře 9:8 slaví 14. titul v historii. „Za stavu 0:5 jsem vyměnil brankáře a řekl klukům, jestli to otočíte, budeme slavný. A vidíte, teď jsme slavný,“ radoval se domácí kouč Jan Zahalka.

„Rozhodla zkušenost Střešovic. Zatáhli jsme se a přestali být nebezpeční. Nabádali jsme kluky, ať hrají dopředu, ale úplně nás smetli,“ litoval ostravský trenér Martin Smeták.

Střešovice si zajistili i účast na říjnovém Poháru mistrů evropských zemí v Mladé Boleslavi.

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 9:8 v prodl. (0:3, 2:3, 6:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Richter (Podhráský), 38. Hlavička z trestného střílení, 46. Fridrich (Ondrušek), 51. Podhráský (Fridrich), 54. Ondrušek (Von der Pahlen), 56. Hlavička (Podhráský), 57. Deutsch (Von der Pahlen), 59. Von der Pahlen (Podhráský), 62. Garčar - 2. Hanic (Daniš), 12. Curney (Machala), 20. Curney (Skácel), 27. Curney (Skácel), 30. Skácel (Curney), 39. Krzyžanek (Machala), 41. Žák (Skácel), 49. Žák (Curney). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Diváci: 1500. Konečný stav série: 3:2.