Barikáda z knih vyrostla ve čtvrtek v poledne u Karlova mostu. Netradiční demonstraci zorganizovala vydavatelství, kterým se nelíbí vládní návrh na zvýšení DPH během dvou let z deseti na 17,5 procenta.

Ve čtvrtek v poledne proto na půl hodiny zahradili oblouk Malostranské mostecké věže u Karlova mostu. „Pokud zvýší DPH, tak nebudeme moci vydávat náročnější tituly, například odborné knihy, protože se nám to nevyplatí. Navíc se kvůli zvýšení DPH zdraží také všechno ostatní zboží, takže lidé budou knihy méně kupovat,“ zdůvodnil protest Milan Gelnar, ředitel nakladatelství Argo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.