Newyorský soud rozhodl o tom, zda ponechá Strausse-Kahna, obviněného ze sexuálního deliktu, ve vazbě. Jeho propuštění na kauci zamítl s odůvodněním, že by obviněný mohl odcestovat do Francie.

Obhajoba šéfa Mezinárodního měnového fondu, zatčeného v USA za údajný sexuální útok na pokojskou, chce dokázat, že Strauss-Kahn v době údajného útoku v hotelu už hodinu nebyl. S odvoláním na blíže neupřesněné informace to dnes uvedla na svých internetových stránkách francouzská rozhlasová stanice RMC.

Advokáti obviněného prý zmapovali, kde se v osudný den jejich klient nacházel. "Údajně opustil hotel v poledne, tedy hodinu před tím, než se měl dopustit útoku na pokojskou," uvedla RMC.

Podle stanice Strauss-Kahn v poledne požádal o účet za hotel a vrátil klíče na recepci. Poté se setkal s dcerou a poobědvali v jisté newyorské restauraci. "Obhajoba se chystá předložit věcné důkazy a svědectví o tomto obědě," uvedla RMC.

Po obědě si obviněný vzal taxík na letiště, kde zjistil, že v hotelu zapomněl jeden ze svých mobilních telefonů. Zavolal z letiště na hotelovou recepci a právě tento hovor umožnil policii, aby ho lokalizovala a zadržela.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.