Policejní prezident Petr Lessy tvrdí, že protikorupční policisté nezbrzdili vyšetřování úplatkářské kauzy uvnitř Věcí veřejných.

HN v pátek napsaly o trestním oznámení bývalých náměstků protikorupční jednotky: vylíčili v něm, že se případ Víta Bárty a jeho údajných úplatků poslankyni Kristýně Kočí a kolegovi Jaroslavu Škárkovi, týden vyšetřoval jen jako daňový delikt. A ne jako podezření z korupce.

"Ke dnešnímu dni nebyly zaznamenány žádné průtahy," řekl Lessy. Dodal, že na vše intenzivně dohlíží státní zástupkyně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Policie postupuje standardně, k žádným průtahům v kauze nedochází, tvrdí policejní prezident Petr Lessy ke kauze vyšetřování údajných úplatků VV. Řadu věcí však nevysvětlil. Například proč se kauza zpočátku vyšetřovala jako daňový delikt.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.