Nebyli sice odepisovaní, ale mezi favority Sharpour a žokej René Koplík v neděli na závodišti Velká Chuchle určitě nepatřili. Sedmiletý hnědák stáje Yoko a zralý třicátník v jeho sedle přesto s nebývalou lehkostí vyhráli Velkou květnovou cenu a připomněli nedávnou dobu, kdy se jim tleskalo mnohem častěji.

Druhý doběhl Miracle Match před Rabbit Kingem. Pražská rekordmanka na 1600 metrů Corcovada zklamala své početné příznivce až čtvrtým místem a další favorit Malq dokonce šestým.

"Mám obrovskou radost, pro naši stáj to je velká satisfakce. Když je kůň zdravý, zvládne ledacos. Třeba v Anglii devítiletí koně někdy běhají ještě grupové dostihy," radoval se trenér Zdeno Koplík, bratr vítězného žokeje.

"Podle práce jsme věděli, že půjde dobře, ale stejně nás překvapil. Nenechal si soupeře utéct a pak to seběhl, jak to umí ve své nejlepší formě," dodal.

"Když se otevřel v cílové rovině prostor, byl to zase ten starý dobrý Sharpour. Je to nádhera jet na takovém koni," dodal René Koplík.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.