Až do této chvíle si lidé v celé Evropě mysleli, že pokud se budou vyhýbat potenciálně nebezpečným potravinám, nemůže je nákaza zmutovanou střevní bakterií nijak ohrozit. Teď je ale jisté, že jde o vysoce infekční druh E.coli.

Nestačí už tak jen zcela odmítat okurky, rajčata a další zeleninu, či snad některé druhy masa - jak tvrdí odborníci, k přenosu stačí pouhé podání ruky od na první pohled zdravého člověka. Inkubační doba je totiž deset dlouhých dní. 

Zmutovaná střevní bakterie, která způsobuje krvácivé průjmy usmrtila už sedmnáct lidí. Světová zdravotnická organizace WHO ve čtvrtek oznámila, že jde o úplně novou, zmutovanou formu bakterie E.coli. S možným živočišným původem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.