HN: Podle průzkumu agentury Medián z minulého týdne je 60 procent Maďarů nespokojeno s ekonomickou politikou vlády. Jak si to vysvětlujete?

Medián nepatří k těm agenturám, které jsou vládě nakloněny. Všude platí, že běžný občan je schopen odpovědět jen na základě svých osobních zkušeností, zda je mu lépe, či hůře. A nikdo v Maďarsku netvrdí, že za uplynulý rok se výrazně zdařilo zlepšit životní podmínky občanů.

HN: Proč by měli Maďaři v zahraničí dostat volební právo, když žijí a pracují někde úplně jinde?

Měli by ho dostat ze stejných důvodů jako Maďaři žijící na Západě nebo zahraniční Chorvaté či kupříkladu Rumuni v Maďarsku, kteří v čase voleb stojí frontu u velvyslanectví v Budapešti – cítí se být spojeni.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Proč je 60 procent Maďarů nespokojeno s ekonomickou politikou vlády? Proč by měli Maďaři v zahraničí dostat volební právo, když žijí a pracují někde jinde? Na otázky redakora HN Martina Ehla odpovídal šéf maďarského parlamentu László Kövér.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.