Spor bez jasného konce svedly v Bruselu nové členské země se státy na jižním okraji jako Itálie, kam letos na jaře v důsledku politických zeměn v arabském světě zamířily tisíce přistěhovalců. Česko a další země se brání tomu, aby se otevíraly možnosti znovuzavedení hraničních kontrol.

„Volný pohyb osob považujeme za jednu z největších hodnot, něco, co občané jasně vnímají jako přínos unie,“ prohlásil premiér Petr Nečas. Je proto ochoten uvažovat o obnovení hraničních kontrol pouze jako o zcela krajním prostředku. Česko spolu s dalšími zeměmi zdůrazňuje, že ochrana hranic je věcí především jednotlivých národních států a nemá být proto přenášena na unijní úroveň.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.