Tomáš Kopecký
člen baletu Národního Divadla, Praha

"Celý rok dělám nohama, pracovat rukama je příjemná změna," vtipkuje Tomáš Kopecký. "Když odtančím představení, za chvíli nikdo neví, co jsem to vlastně dělal. U kosení je výsledek práce vidět a přetrvává," dodává trochu vážněji. Potkáváme se v centru Prahy, jde rovnou z baletní zkoušky. Ze dveří starobylé budovy, kde se s kolegy připravovali na nové představení, vychází s kosou přes rameno. Na bělokarpatské kosení světlovlasý tanečník poprvé zabloudil s kamarády, když se vraceli z vandru. "Někdo o téhle akci slyšel, tak jsme to zkusili. Domů jsem místo po víkendu přijel za tři neděle," vzpomíná na své první léto s kosou. Na kosení se vrací hlavně kvůli kamarádům, které má mezi místními chlapy i těmi, co se sem sjíždějí jenom na léto. V zimě pak naopak oni vyrážejí za ním Prahy a taky za kulturou, většinou právě do Národního divadla, kde Tomáš Kopecký tančí v Oněginovi, Labutím jezeře nebo Svěcení jara.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po jednatřicáté se do Valašských Klobouk sjeli lidé z celé republiky, aby tu pokosili chráněné bělokarpatské louky. Jenom díky tradiční ruční údržbě na těchto strmých svazích dodnes kvetou divoké orchideje a další vzácné rostliny. Mezi sekáči a hraběnkami se tu najde kdekdo, od učitelky z nedalekého města po člena baletu Národního divadla.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.