Problémy se začleňováním postižených a znevýhodněných dětí má vyřešit nový projekt za 250 milionů korun. Tyto peníze chce ministerstvo školství získat z fondů EU.

Podle neziskových organizací a odborníků na speciální vzdělávání je ale projekt předražený a špatně napsaný.

Navíc se časově i myšlenkově překrývá s jiným, levnějším a již fungujícím programem na totožné téma. Ministerstvo tyto výtky odmítá.

Oba projekty řeší začleňování postižených žáků, dětí cizinců a příslušníků jiného etnika do běžné výuky, aniž by je stát z pohodlnosti rovnou posílal do zvláštních škol. Tomuto stylu vyučování se souhrnně říká inkluzivní vzdělávání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.