Nejčastější otázka investorů dnes zní, zda jsou akcie již dostatečně levné. Výzkumná oddělení brokerských firem tvrdí, že ano, a tudíž je podle nich ideální čas k nákupu. Bylo by samozřejmě hezké, kdyby analytici měli pravdu.

Podívejme se však blíže na hlavní body debaty o tom, zda je opravdu vhodný čas k investicím, nebo ne.

Nad akciovým trhem visí v současné době tři velká rizika, přičemž každé z nich je do značné míry ignorováno. Prvním z nich je "tvrdé přistání" Číny, jak se nazývá ostré zpomalení růstu tamní ekonomiky. Dalším rizikem je zintenzivnění dluhové krize eurozóny, které by mohlo vést až k jejímu rozpadu a zániku eura. Posledním je pak návrat ekonomické recese s dvojitým dnem ve Spojených státech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.