Bývalý lidovecký poslanec a starosta Hradce nad Moravicí Josef Vícha pomohl soukromé firmě opravit jejich služební byty. Za státní peníze.

Jde o ukázkový případ velmi pochybného využití státní dotace, který skončil, jak je to v Česku u takových případů obvyklé, bez trestu.

Berní úřad to sice vyhodnotil jako zločin a případ oznámil policii. Díky odpustku někdejšího ministra financí a současného předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky se však zneužitá dotace nemusela vracet.

„U soudu jsem byl očištěn,“ říká Vícha, který v současnosti pracuje na ministerstvu pro místní rozvoj. V minulosti působil mimo jiné i jako asistent předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka pro agendu Senátu a Poslanecké sněmovny¨.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministerstvo financí má různá pravidla pro to, komu odpustí vrácení peněz a penále za zneužité dotace. Jedním z případů je opravení bytového domu v Hradci nad Moravicí za státní peníze, které soukromé firmě pomohl zařídit tehdejší starosta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.