Pár hodin po zvolení, v prvním vystoupení v České televizi, lhal nový generální ředitel ČT Petr Dvořák o své minulosti. Usvědčují ho dokumenty z Národního archivu, které mají k dispozici Lidové noviny.

Když se čerstvě zvoleného generálního ředitele ČT moderátor večerních Událostí, komentářů Jakub Železný ve středu ptal na jeho „krátkou komunistickou minulost“, Dvořák zareagoval: „Já bych jednak opravil tu komunistickou minulost. Já jsem nebyl členem KSČ, já jsem byl pouze kandidátem.“

LN si ovšem vyžádaly údaje z Národního archivu, které odhalují něco jiného. Na evidenční kartě Petra Dvořáka stojí, že kandidátem se stal již v červnu 1987. A 20. září 1989 pak povýšil na člena strany. Číslo legitimace: 01926322.

Petr Dvořák byl zvolen ve středu. Porazil tak celkem 32 uchazečů. Dvořák má velké plány, jak chce změnit Českou televizi. Odkrývá je však velmi pomalu a opatrně. Zatím prozradil, že chce změnit podobu Událostí, plánuje další stanici zaměřenou na dětského diváka. Kdo mu s tím má pomáhat, zatím tají.

Související